שבעה טיפים למשכנתא

  1. הדבר החשוב ביותר עבור הבנקים הוא הוודאות להחזר המשכנתא באופן סדיר ולכן וודאו כי בחשבונות הבנק שלכם אין חריגה ממסגרת האשראי, אין צ'קים חוזרים או כל תנועה כספית שיכולה להעיד על התנהלות כלכלית לא אחראית.
  2. רצוי ואף מומלץ לפנות לאחד מהבנקים למשכנתאות או ליועץ משכנתאות לפני חתימה על חוזה המכר וזאת על מנת לוודא כי הנכם עומדים בתנאי הבנק לעסקה הרצויה ואכן תאושר לכם הלוואת משכנתה בסכום הנדרש.
  3. בחירת תמהיל, כלומר סוגי ההלוואות, פיזור הסכומים בהן והתקופה בשנים עבור כל הלוואה חייבת להתאים למצבכם הכלכלי ולציפיות הכלכליות במשק הישראלי.
  4. השוואת ה"מחירים" ריביות יכולה להיות רק עבור אותן הלוואות בדיוק לאותה התקופה עבור אותם סכומים כפי שנבחרו בטיפ מספר 3.
  5. משפחה ממוצעת בישראל "מגלגלת" מחזור של כ 1 מיליון ₪ כל 5 שנים. הכוח שלכם חזק יותר מול הבנק כאשר אתם מציעים העברת פעילות חשבון העו"ש ונטילת המשכנתה מאותו הבנק, גם אם זה אומר לעבור מבנק לבנק.
  6. יש לשאוף לתקופה הקצרה ביותר האפשרית של כלל ההלוואות כדי לקבל ריביות טובות יותר. סה"כ ההחזר בסוף תקופה נמוך יותר, החזר חלקה של הקרן מסך ההחזר החודשי גבוהה יותר והחשיפה לשינויים עתידיים קצרה יותר.
  7. לפני שפורעים חלק מהמשכנתא כדאי לוודא איזו הלוואה היא היקרה ביותר בנקודת הזמן הרצויה והאם קיימת עמלת פירעון מוקדם בגינה.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

רשום תגובה בפייסבוק

פוסטים נוספים בבלוג

שתפו את הפוסט

שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

רשום תגובה בפייסבוק

פוסטים נוספים בבלוג